Mr. Amtrak Joe

31 Aralık 2021


Mr. Joe Biden;

13 Ağustos 2021 tarihli aşağıda “örneğini” tekrar gönderdiğim mektubuma henüz cevap vermediniz. Nasıl merakla beklediğimi kelimelerle anlatamam! Sizin dünyanın farklı bölgelerinde yapmış olduğunuz her türlü girişimi, gerekçelerini ve sonuçlarını bir dünya vatandaşı olarak öğrenmek istiyorum… Ancak dünya gündeminde ki ABD’nin yaptıklarını öğrenmeden önce oğlunuz Mr. Hunter hakkında ki sorularımı cevaplarsanız  daha sağlıklı yol alacağımıza inanıyorum!.. Böylelikle ailevi konularında dışına çıkmış oluruz…

13 Ağustos 2021 Tarihli açık mektup:

“Mr, Joe Biden

Vicdanınızın sesini dinleyeceğinize inanarak, tarihi olaylara objektif bir penceren bakacağınıza, Kutsal kitabınızın mutlak uymanız gerektiğini emrettiği gibi O İlahi emre uyacağınıza inanarak yazmaya başlıyorum. (Matta; Bap 15-18-20/Rev, 21;8)

Ancak, millet olarak genellikle bu ilahi emirlere uymadığınız biliniyor. Dünya barışını, özgürlükleri ve ekonomileri sabote etmenizden tutunuz, bunları gerçekleştirirken bilinçli olarak YALANI kullandığınızı, ilahi sorumluluklarınıza aykırı davrandığınızı TANRI ve bütün insanlık görüyor. Doğum gününüzden başlamak, acı-tatlı anılarınızı hatırlatmak, hayatınızda bilerek veya bilmeyerek yaptıklarınızın muhasebesini yapacağınız belki de yeni bir pencere açacağını düşünerek yazıyorum… Hatta 1988 yılında geçirdiğiniz beyin ameliyatını dikkate alırsam, bunun gerçekten gerekli olduğuna inanıyorum.

İzninizle, sizi seven/sevmeyen Amerikalılar gibi bende size Amtrak Joe diye hitap etmek istiyorum.

Mr. Amtrak Joe;

ABD’nin çalkantılı bir dönem sonrasında, yani 7 Aralık 1941 tarihinde Pearl Harbor baskını ve Japonya’ya savaş ilan edilmesinden yaklaşık bir yıl sonra; 20 Kasım 1942 yılında Pensilvanya-Scranton Mary’s Hastanesi dünyaya geldiğiniz gün ve yer. 1915 doğumlu babanız Joseph Biden’i 2002 yılında, 1917 doğumlu anneniz Catherina Eugenia F. Biden’i ise 2010 yılında kaybetmişsiniz.

Şimdi bu bilgileri hatırlatmanın ne manası var diyebilirsiniz… Şu manası var; demek oluyor ki siz, 68 yıl anne, 60 yıl baba sevgisini iç dünyanızda yaşamış bir insan olmalısınız… Katolik inancınızın, İngiliz-Fransız köklere sahip babanızdan ve geçmişi İrlanda Kontluğuna uzanan annenizden geldiğine bakacak olursak;

Mesih İsa’nın Kutsal Kalbine dua ederken; “Her iyiliğin kaynağı olan sana taparım, seni severim ve işlediğim tüm günahlarımdan pişman olarak kalbimi sana sunarım. Onu kabul et, arıt, sevginle alevlendir, onu sabırlı, temiz ve tamamen senin isteklerine uygun kıl. Tehlikelerde bulunduğum zaman beni koru ve sıkıntılarımla teselli et. Bedenime sağlık ve dünyevi ihtiyaçlarımda yardım, eylemlerimde hayır, ölüm saatimde himayeni sağla, sevginde sebat etmemi ve ebediyete kadar merhametini ve şanını övmemi sağla. Her zaman yanımda ol, yuvamızı koru ve her zaman sevginle dolu olmamızı sağla. Kutluluk, yücelik, bilgelik, şükür, onur, kudret çağlar çağı senindir. Çünkü kıymetli kanınla bizi kurtardın. Mesih İsa’nın kutsal kalbi, bize merhamet et” amin demiyor musunuz? Ya yaptıklarınız, davranışlarınız…

Henüz yedi-sekiz yaşlarınızda, babanızın iş hayatının bozulması, bir süre anneannenizle yaşamak, on bir yaşınızda, önce Claymont, sonra Wilmington Delware’de başlayan çocukluk ve gençlik hayatınız… Kendi ifadelerinizle sürüklendiğiniz bir dünya… “Genç yıllarım ve kolejim boyunca erkekler ve kadınlar ülkeyi değiştiriyorlardı; Martin Luter King, John F. Kennedy, Robert Kenneyd ve ben kibir, mahkûmiyet ve gerçek olmayan hayallerimin gerçek boyutuyla sürüklenmiştim” dememiş miydiniz? Fakat hayat sizi gerçekten de dayanılmaz acılara sürüklemiş.

İlk önce 28 Temmuz 1942 doğumlu Neilia Hunter ile 27 Ağustos 1966 da ki evliliğiniz. Joseph Robinette (3 Şubat 1969), Robert Hunter (4.2.1970) ve Naomi Christina’nın doğumları ile mutluluğu yaşıyorsunuz. 18 Aralık 1972 geldiğinde, mutluluğunuz acıya dönüşüyor. Bir trafik kazası sonucunda eşiniz Neilia Hunter Biden’i ve kızınız Naomi Christina’yı kaybediyorsunuz. Siz siyasi hayatınızda her ne kadar yükselmeye devam etseniz de acılar peşinizi bırakmıyor. Bu defa 30 Mayıs 2015 de oğlunuz Joseph Robinette hayata veda ediyor. İlk eşinizin emaneti olarak hayatta Robert Hunter kalıyor.

17 Haziran 1977 günü Jill Track Jacobs’ la (3 Haziran 1951) evleniyorsunuz. Evlilik töreniniz Birleşmiş Milletler Şapelinde bir Katolik rahip tarafından gerçekleştiriliyor. 8 Haziran 1981 tarihinde kızınız Ashley Blazer Biden dünyaya geliyor. İlerleyen yıllarda da kızınız Dr. Howard Kerin ile evleniyor. Çocuklarınız sizi, Natalie, Hunter, Naomi, Finnegan, Maisy, Beau ve NJR olarak isimlendirilen torunlarınızın dedesi yapıyorlar. (NJR’nin mahkeme kararı ile “biyolojik ve yasal babalıkla” “annesi Lunden Alexis Roberts” torununuz olduğu ispatlanıyor.

Mr. Amtrak Joe; Özel hayatınızın devamını bir sonraki yazımda paylaşacağım. Buraya kadar hatalı, yanlış bilgilendirmem olmuş ise lütfen beni uyararak düzeltiniz. Sağlıklı yaşamınızda, başarınızın her iki dünya için doğru çizgide olmasını dilerim. Saygılarımla

Kenan Mutlu Gürses

Araştırmacı-Yazar”

Mr. Amtrak Joe;

Umarım, bu defa yukarıda ki mektubumu ve aşağıdaki satırları okuyarak samimi bir cevap verirsiniz. Suç, ceza ve başarının bireysel olduğunu sizin de kabul edeceğinize inanıyorum. Fakat oğlunuz Robet Hunter Biden hakkında ayyuka çıkan iddia, dedi-kodu ve gerçekten yapmış olduğu ahlâk dışı davranışları hakkında bir açıklamanız olacak mı? Çok merak ediliyor!

-  Hunter Biden, on sekiz yaşında kokain bulundurmaktan tutuklandı mı?

- Alkol ve uyuşturucu bağımlısı olması, kokain nedeniyle ABD Ordusundan atıldığı ve sürekli nakit sıkıntısı çektiğini siz de biliyor muydunuz?

- Ukrayna’ya ait gaz şirketinin yönetim kurulunda olması, doğru mu?

- Çinli iş adamı Ye Jianming’den 30 milyon dolar aldı mı?

- Çinli iş adamı Ye Jianming, 3,16 karatlık elmas hediye etti mi? Bu elmas sizin değerlerinizle 80.000 dolar olabilir mi?

- James Giilar’ın oğlunuzla hangi ilişkileri olmuştur?

- Gilliar-CEFC-Hunter isimleri size neleri çağrıştırıyor?

- Bobulinski-Gilliar-Rob Walker ile Sino Hawk-Jianming nasıl birliktelik kurmuş olabilirler?

- Üç yıllık bir anlaşmanın kapsamı ve 10 milyon dolar sizce neleri ifade ediyor?

- ABD de kâr amacı gütmeyen kuruluşlara en fazla kaç bin-milyon dolar bağış yapılıyor? Mesela 3 milyon dolar olabilir mi?

- Oğlunuzun menfaatleri için ABD dış politikasından yararlandınız mı?

- Hunter ve bir hayat kadınının Las Vegas’ta ki görüntüleri gerçek mi?

- Barack Obama yönetimi tarafından dondurulan Libya varlıklarının Serbest bırakılması karşılığında yılda 2 milyon dolar ile ek olarak “başarı ücreti” talep ettiği iddiaları doğru mudur? Kendisine yakın personel istediği ne anlama gelmektedir?

- Demokrat Parti bağışçıları ve Hunter’in iş ortakları Sam Jauhari ve Muhammed Rahbani’ye ait e-postaların içeriklerini sizde biliyor musunuz?

- Hunter’in ortaklarından Jauhari’yi ne kadar tanıyorsunuz?

- Siz ve oğlunuz, ABD Dünya Gıda Programı Başkanı, dönemin başkan yardımcısının oğlu ve dönemin Dışişleri Bakanı John Kerry ile hiçbir araya geldiniz mi?

- Göç ve Gümrük Muhafaza Daire Bşk. V. Av. John Sandweg’in gönderdiği rapor size de ulaştı mı?

- Uyuşturucu satıcılarının, oğlunuzun dizüstü bilgisayarlarını çaldığını yetkililer size de haber vermişler miydi?

- Dizüstü bilgisayarların içerisinde gerçekten onlarca video var mı idi?

- Nakit sıkıntısı çeken oğlunuz, Las Vegas’ta geceliği 10 bin dolar olan, bir otelde nasıl 18 gün kalıyor ve nasıl 180.000 dolar ödüyor?

- Sean Hannity “FBI neden hiçbir şey yapmıyor” dedi…

- FBI ve Delaware ABD Federal Savcıları ile Kriminal Soruşturma Dairesinin başlattığı inceleme hangi aşamadadır?

- Burisma Yönetim Kurulu Üyesi Vadym Pozharskyi’nin oğlunuz Hunter’e “Etkinizi, şirketimizin yararına nasıl kullanabilirsiniz” sorusu için neler yaptınız? (Savcıyı görevden aldığınız iddiası doğru mu?)

- Petro Poroshenko’nun Ukrayna Devlet Başkanlığı görevine gelmesiyle Başkan Obama tarafından iki ülke arasındaki ilişkileri güçlendirmek ve Ukrayna’daki yolsuzlukla mücadeleye destek vermek amacıyla aldığınız görevde Hunter’in ne gibi yardımlarından yararlandınız?

- Mr. Donald Trump döneminde oğlunuz hakkında açılmış olan inceleme ve soruşturmaların neticeleri hangi aşamadadır?

- Hunter’in BHR deki %10 hissesi halâ elinde bulunmakta mıdır?

- Sizce kobalt üretimi, satışı kârlı bir iş alanı mıdır?

Mr. Amtrak Joe;

Karmaşık ve bir devlet başkanına yakışmayacağını düşündüğüm özel hayatınıza bundan sonra devam etmeyeceğim. Buraya kadar hatalı, yanlış bilgilendirmem, mesnetsiz sorularım var ise lütfen beni uyararak düzeltiniz ve mutlaka cevap veriniz. Sonra çok üzülüyorum! Sağlıklı yaşamınızda, başarınızın her iki dünya için doğru çizgide olmasını diler, yeni yılınızı kutlarım.

Saygılarımla

Kenan Mutlu Gürses

Araştırmacı-Yazar

 

Kenan Mutlu Gürses


Kenan Mutlu Gürses © 2011 - 2024 Her hakkı saklıdır. Başa Dön