Yazı Arşivi (2020)

ERMENİ DİASPORASI ve ŞAKLABANLIKLARI (VIII)

31 Aralık 2020


Simeon; “Boğdan’dan İstanbul’a ve bütün Rumeli’den Venedik şehrine kadar her yerde Ermeni bulunmayan tek bir şehir, tek bir köy ve çiftlik yoktur. İşte, deniz kadar çoğalmış günahlarımızdan dolayı yeryüzünde toz gibi dağılmış bir halde bulunuyoruz.”

Devamını oku


ERMENİ DİASPORASI ve ŞAKLABANLIKLARI VII/I

30 Kasım 2020


Acaba, SPİNOZA; “Eğer ben doğruyu biliyorsam ve sen cahilsen, senin düşüncelerini ve yolunu değiştirmek benim için ahlaki bir görevdir; böyle yapmaktan geri durmak zulüm ve bencillik olur” ifadesini herhalde laf olsun diye söylememiştir. Tabii ki anlayana…

Devamını oku


ERMENİ DİASPORASI ve ŞAKLABANLIKLARI VII/II

30 Kasım 2020


Garip olan ise, Ermeni Diasporasına, olayları bütün açıklığıyla bilmelerine rağmen emperyalist güçlerin arka çıkması, kendilerinin nasılda kullanıldığını halen idrak edemeyen Diaspora aklının var olmasıdır. Tüm gerçeklere rağmen, “KIBRIS’A KAÇMAK MECBURİYETİNDE KALDIK” YALANLARINA ve ŞAKLABANLIKLARINA bilmiyorum ki nasıl inanılmalı? Aristoteles; “Boşuna kendinizi kandırmayın; sürekli yaptığınız şey neyse siz oluşunuz” dememiş mi?

Devamını oku


ERMENİ DİASPORASI ve ŞAKLABANLIKLARI (VI)

31 Ekim 2020


Bu farklı ve körü körüne bakış için Mitolojik dönemden başlayarak, Ermeni sapkın iddialarının tarihi mesnetten yoksunluğunu, YALANLA bezenmiş Ermeni İFTİRALARINI, buraya alamadığım sayfalar dolusu filolojik çalışma sonuçlarını, arkeolojik değerlendirmeleri ve yazılı kaynaklarda ERMENİ İDDİALARININ ASILSIZ olduğunun, ortaya konulduğuna yeniden dikkatinizi çekmek istedim.

Devamını oku


ERMENİ DİASPORASI ve ŞAKLABANLIKLARI (V)

30 Eylül 2020


Yazı serisine başlarken “ Ermenilerin, dünyanın farklı bölgelerine savrulmuş olduklarını, hangi ülkede, hangi sayıda yaşadıklarını, söz konusu ülkelere göç nedenlerini biraz uzun olsa da kalemim döndüğü kadarıyla anlatmaya, satır başları ile de olsa, tarihin derinliğine teolojiye, ilahiyata ve mitolojiye bakarak bazı iddialara da dikkatinizi çekmeğe çalışacağım” demiştim. Artık Ermenilerin en büyük YALANLARINDAN olan sözde soykırımına cevap bulacağımız kaynakları paylaşacağım.

Devamını oku


ERMENİ DİASPORASI ve ŞAKLABANLIKLARI (IV)

31 Ağustos 2020


Birlikte yaşadıkları; Araplar, Arsaklar, Avarlar, Bizanslılar, Hazarlar, Hattiler, Hunlar, Hurriler, Hayaşalar, İskitler, Karamanlılar, Katalonlar, Kıpçaklar, Kıpçak Türkleri, Kimmerler, Lezgiler, Medler, Mitanniler, Oğuzlar, Özbekler, Partlar, Persler, Romalılar, Saklar, Sahurlar, Selçuklular, Suvarlar, Talışlar, Tatarlar, Tatlar, Türkler, Udinler, Urartular vd lerini yok saymaları, YALAN söylemeleri, gelecekte Ermeni nesilleri için acaba ne acı sonuçlar doğuracaktır?

Devamını oku


ERMENİ DİASPORASININ ŞAKLABANLIĞI (III)

31 Temmuz 2020


Meseleyi günümüzden antik çağa, semavi dinlerden mitolojiye taşırken, aynı gerçekle yüz yüze geliriz. Ermenilerin mitolojik tanrılarımız dedikleri, sadece Ermenilere değil, o dönem o bölgede yaşayan toplumlara ait olmalıdır.

Devamını oku


ERMENİ DİASPORASI ve ŞAKLABANLIKLAR ( II )

30 Haziran 2020


"ANTİK ERMENİSTAN’IN BİZZAT KENDİSİNDEN GELEN KAPSAMLI YAZILI KANITLARIN YOKLUĞU ve ARKEOLOJİK KAYITLARIN YETERSİZLİĞİ YÜZÜNDEN HALA BİLİNMEMEKTE VEYA AÇIKLANAMAMAKTADIR. "

Devamını oku


ERMENİ DİASPORASI ve ŞAKLABANLIKLAR ( I )

05 Haziran 2020


Nuh Tufanı, Tufan sonrası geminin Ağrı Dağı’na inişi, Hz. Nuh’un çocukları ve torunlarından özellikle Hayk’ın hayatı, Ermenilerin Ağrı Dağı efsanesine uymadığı, Cudi Dağı gerçeği göz ardı edilmektedir.

Devamını oku


BİR ZAMANLAR OSMANLI, BİR ZAMANLAR ERZİNCAN

15 Mayıs 2020


“FIRAT MI, ANA MI UĞUNUR AHTAN?   KARASU MU, YAVRU MU İNLER KEMAH’TAN?   EMRAH SAZDAN OLMUŞ, SAZLAR EMRAH’TAN,   TÜRKÜNÜ SAYIKLAR TELLER ERZİNCAN   TİTRER BOŞLUKLARDA ELLER ERZİNCAN!”     ‘Zeki Ömer Defne’

Devamını oku


O ERMENİ DİASPORA YALANI 1. BÖLÜM

09 Nisan 2020


Her konuda fikir üreten ve yürüten, siyasetçilerimiz, yüksek bürokratlarımız, üniversitelerimiz, akademisyenler, sivil toplum kuruluşları, araştırmacılar ve özellikle GAZETECİLER, GAZETE KÖŞE YAZARLARI VD. LERİNİN sessizliğini, “O EMPERYAL YALAN” karşısında ki duyarsızlığını (!) ise anlamakta zorluk çekiyorum…

Devamını oku


O ERMENİ DİASPORA YALANI 2. BÖLÜM

09 Nisan 2020


Her konuda fikir üreten ve yürüten, siyasetçilerimiz, yüksek bürokratlarımız, üniversitelerimiz, akademisyenler, sivil toplum kuruluşları, araştırmacılar ve özellikle GAZETECİLER, GAZETE KÖŞE YAZARLARI VD. LERİNİN sessizliğini, “O EMPERYAL YALAN” karşısında ki duyarsızlığını (!) ise anlamakta zorluk çekiyorum…

Devamını oku


31 MART 1918 AZERBAYCAN

31 Mart 2020


Bugün AZERBAYCAN KATLİAMININ 102. Yıl dönümü. Kaç kişi hatırlıyor? Hatta 200 yıl, 300 yıl önce yaşanan acıları kim hatırlıyor? Hatırlanması gereken, Türklerin var olduğu bölgelerde, katledilen, soykırımına uğramış olmalarıdır. Onların AZİZ hatıralarıdır. Onların yaklaşık 200 yıldır, tarifi mümkün olmayan acılarıdır.

Devamını oku


Kenan Mutlu Gürses © 2011 - 2024 Her hakkı saklıdır. Başa Dön